Gdy w środku zimy naszła mnie ochota na marmoladę z żurawiny, znalazłem na to prosty sposób – wykorzystanie suszonej żurawiny.
Przepis na marmoladę z suszonej żurawiny sprawdza się wtedy, gdy sezon na żurawinę jeszcze się nie zaczął, lub właśnie się skończył – czyli przez większość roku, bo świeżą żurawinę można kupić tylko jesienią.
W przepisie wykorzystałem kandyzowaną żurawinę, czyli żurawinę suszoną z dodatkiem cukru, dostępną w każdym markecie. Dzięki temu zrezygnowałem z dodawania cukru. Marmoladę zagęściłem odrobiną mąki ziemniaczanej – i gotowe – słodki dodatek do śniadania czy klopsików warzywnych zrobiony :-)
Komentarze
Zobacz także
Marmolada z żurawiny — pyszne i zdrowe przetwory
Żurawina to jedno z najbardziej popularnych owoców jesienią. Charakteryzuje się kwaśnym smakiem i czerwonym kolorem. Co zrobić z suszonej żurawiny? Warto zastanowić się nad przygotowaniem marmolady z żurawiny. To pyszny i zdrowy dżem, które możemy jeść na śniadanie, deser lub jako słodką pastę do chleba.
Jak zrobić marmoladę z żurawiny?
Do przygotowania marmolady z żurawiny potrzebujemy: suszonej żurawiny, cukru, wody i soku z cytryny. Żurawinę należy umyć i włożyć do garnka. Dodać cukier, wodę i sok z cytryny. Wszystko razem gotować na małym ogniu, aż żurawina zmięknie i zaczną się tworzyć bąbelki. Następnie zmiksować wszystko blenderem na gładką masę i przelać do słoików.
Konfitura z suszonej żurawiny na szybko
Jeśli chcesz przygotować konfiturę z suszonej żurawiny na szybko, potrzebujesz: suszonej żurawiny, cukru i wody. Żurawinę zalewamy wodą, dodajemy cukier i gotujemy na małym ogniu, aż żurawina zmięknie i zaczną się tworzyć bąbelki. Następnie przekładamy do słoików.
Co można zrobić z suszonej żurawiny?
Suszoną żurawinę możemy wykorzystać na wiele sposobów. Możemy dodać ją do pieczywa, ciast, deserów, sałatek, sosów czy dań. Można też przygotować z niej konfiturę lub dżem. Suszona żurawina jest również doskonałym dodatkiem do herbaty lub innych napojów.
Super pomysł!
Wygląda super. Koniecznie wypróbuje :)
Cudowny przepis a ja by jeszcze delikatnie zblendowala będzie jak kranik jest do mięsa mniam.
Przepis b.prosty – skladniki nie wyszukane,
Przy najblizszej okazji ZROBIĘ i
Pochwalę SIĘ
Interesujący przepis, trzeba zrobić koniecznie :)
Cud miód i orzeszki :-)
Przepis zachecajacy aby po niego siegnac izrobic.W sobote wyprobuje pozdrawiam
Ale przepysznie wyglądające kanapki. Czy pieczywo to chałka?
tak
pycha – najprostszy dżem poza sezonem na żurawine